Magdalena Grządziel
Gabinet psychologiczny Katowice

Czym się zajmuję?

mks

Pomagam ludziom zobaczyć ich wewnętrzne ograniczenia, usunąć związane z nimi przeszkody oraz odnaleźć spokój wewnętrzny . Oferuję wsparcie w realizacji celów, pomoc w odnalezieniu motywacji i zarządzaniu emocjami.

Proces oparty o narzędzia Modelu Transpersonalnego

zakłada widzenie siebie z perspektywy ponadosobowej. W związku z założeniem, że obszar wokół, którego organizuje się nasza struktura psychiczna obejmuje tworzone przez ego subosobowości oraz role, z którymi się identyfikujemy, perspektywa ponadosobowa to taka, w której postrzegamy siebie ponad tym, czym są nasze osobowości. W procesie wykorzystujemy wyobraźnię klienta do zmiany postrzegania samego siebie i separacji od ego. Zwykle wraz z problemem pojawia się emocjonalne związanie, które utrudnia znalezienie rozwiązań. To dlatego dużo łatwiej przychodzi nam udzielanie rad innym osobom niż sobie samym. Kiedy jednak ta identyfikacja z ego znika, okazuje się, że znalezienie odpowiednich rozwiązań jest dużo łatwiejsze niż mogłoby się wydawać.

Model transpersonalny ma swoje źródło w pracach m.in. Abrahama Maslowa, Johna Withmore’a i Stanisława Grofa, chociaż samą ideę można odnaleźć w wielu systemach Wschodu.

Narzędzia, które oferuje mogą być wykorzystane nie tylko do rozwiązania problemów, okazują się także pomocne na drodze świadomego i harmonijnego rozwoju.

Psychoterapia

to cykl spotkań z terapeutą, podczas których klient dzieli się swoimi przemyśleniami, odczuciami i emocjami, wnosi własne wątki. Wspólnie przyglądamy się i omawiamy wnoszone przez klienta wątki, poszukując odpowiednich rozwiązań zgłaszanych problemów lub dylematów. Podejście integracyjne umożliwia odpowiedni dla indywidualnych potrzeb klienta wybór technik terapeutycznych.

Jestem przekonana, że spotkanie z samym sobą w pracy transpersonalnej czy też podczas psychoterapii może okazać się jednym z najważniejszych w Twoim życiu.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawnego działania. Możesz zarządzać tymi ustawieniami w Swojej przeglądarce. Akceptuję Polityka prywatności

Polityka prywatności