Magdalena Grządziel
Gabinet psychologiczny Katowice

Psychoterapia

mks

Psychoterapia to cykl spotkań z terapeutą, podczas których klient dzieli się swoimi przemyśleniami, odczuciami i emocjami, wnosi własne wątki. Wspólnie przyglądamy się i omawiamy wnoszone przez klienta wątki, poszukując odpowiednich rozwiązań zgłaszanych problemów lub dylematów. Podejście integracyjne umożliwia odpowiedni dla indywidualnych potrzeb klienta wybór technik terapeutycznych. W mojej pracy psychoterapeutycznej łączę klasyczne metody psychoterapii z narzędziami Modelu Transpersonalnego. Celem psychoterapii jest mi.in. poprawa samopoczucia, zmiana problemowych zachowań, rozumienie siebie i własnych reakcji, radzenie sobie z trudnymi emocjami, lepsze funkcjonowanie w relacjach. Spotkania odbywają się w odstępach tygodniowych lub dwutygodniowych. Czas trwania psychoterapii zależny jest od indywidualnych potrzeb klienta. 

Jak przebiega psychoterapia?

1. Umawiamy się na spotkanie konsultacyjne, podczas którego klient dokonuje oceny czy moja osoba odpowiada mu jako terapeuta, ja natomiast czy narzędzia, którymi pracuję są odpowiednie do pracy ze zgłaszanym problemem. Dopiero po tym spotkaniu podejmujemy decyzję o podjęciu pracy terapeutycznej.

2. Omawiamy i ustalamy cele psychoterapii oraz kontrakt psychoterapeutyczny dbający o komfort zarówno klienta, jak i psychoterapeuty.

3. Podejmujemy pracę terapeutyczną.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawnego działania. Możesz zarządzać tymi ustawieniami w Swojej przeglądarce. Akceptuję Polityka prywatności

Polityka prywatności