Magdalena Grządziel
Gabinet psychologiczny Katowice

Masaż dźwiękiem

mks

Sesje relaksacyjne z użyciem mis dźwiękowych

Na ciele leżącej osoby lub wokół ciała rozkłada się terapeutyczne misy dźwiękowe, w które uderza się specjalnymi pałkami (maletami). Wibracje docierają do najgłębszych komórek ciała i uwalniają umysł od gonitwy myśli i trudnych emocji, ciało z napięć i stresu. Dźwięki mis oraz wytwarzane przez nie wibracje uruchamiają procesy prowadzące do odprężenia i poczucia wewnętrznej harmonii.

Główna korzyść z pracy z dźwiękiem to redukcja stresu, który sprzyja powstawaniu wielu chorób. Wibracje mis dźwiękowych umożliwiają naszym mózgom przejście ze stanu beta – kiedy to pozostajemy czujni i skupieni, do stanu, kiedy pojawiają się fale alfa, a nawet dalej w kierunku fal theta.

Fale alfa występują w stanach głębokiego relaksu, spokoju i rozluźnienia, wiążą się także z kreatywnością, refleksją i poczuciem inspiracji, a wibracje generowane przez misy dźwiękowe ułatwiają nam osiągnięcie tego stanu. Dzięki tej pracy łatwiej wchodzimy też w stan związany z pojawieniem się fal mózgowych theta – charakterystycznych dla medytacji. Fale theta wpływają także na rozwój wyobraźni, kreatywności i intuicji. Stany te to swoiste SPA dla naszych organizmów. Podczas głębokiego relaksu w naszych organizmach rozpoczynają się procesy naprawcze, ciało magazynuje energię, zmniejsza się poziom hormonów związanych ze stresem, takich, jak kortyzol, adrenalina i noradrenalina, zmniejsza się także zużycie tlenu, a my, po kilkunastominutowym relaksie możemy poczuć się wypoczęci i zregenerowani jak po kilku godzinach snu.

Dla kogo?

Oferta adresowana do osób dorosłych zainteresowanych rozwojem osobistym i duchowym, osiągnięciem stanu równowagi wewnętrznej, odprężenia i relaksu, redukcji napięć i stresu.

Jak przebiega sesja?

 • Rozmowa
 • Sesja oddechowa
 • Wprowadzenie do masażu.
 • Masaż dźwiękiem mis tybetańskich na ciele lub/i w wersji „bezdotykowej”, kiedy misy rozłożone są wokół ciała
 • Sesja dźwiękowa z wykorzystaniem gongu, mis tybetańskich i dzwonków Koshi
 • Zakończenie sesji.

Korzyści z udziału w sesji:

 • redukcja stresu
 • redukcja nagromadzonych w codziennym życiu emocji,
 • ożywienie i wzmocnienie samouzdrawiających zdolności organizmu,
  stan spokoju, relaksu i harmonii,
 • uwolnienie zablokowanej energii,
 • wspieranie leczenia migrenowych bólów głowy, bezsenności i nadpobudliwości.

Czas trwania sesji: około 55 min
Cena: 120 zł

PRZECIWWSKAZANIA:
Stany psychotyczne, leki psychotropowe, padaczka, rozrusznik serca, aparat słuchowy lub inne urządzenia w ciele, ostre stany zapalne, ciąża, menstruacja, krwotoki, zakrzepica, niedociśnienie, bycie pod wpływem środków odurzających, w tym alkoholu.

Dowiedz się więcej o działaniu dźwięku:

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawnego działania. Możesz zarządzać tymi ustawieniami w Swojej przeglądarce. Akceptuję Polityka prywatności

Polityka prywatności