Moc ukryta w myślach

Coraz więcej mówi się o tym, że wszystko na świecie jest energią. Coraz bardziej oczywisty wydaje się fakt, że każde nasze słowo, każda myśl i każda emocja niesie ze sobą ładunek energetyczny o określonej wibracji. Pozytywne, dobre myśli są energią o wyższych wibracjach, z kolei te negatywne energią o wibracjach niższych, my sami przyciągamy do siebie te wydarzenia i takich ludzi, którzy odpowiadają naszym wibracjom. Warto się nad tym zastanowić kiedy kolejny raz zadajemy sami sobie pytanie „czemu znowu mi nie wyszło?”, „czemu ciągle trafiam właśnie na takich, a nie innych ludzi?”.
To jakie konsekwencje niosą za sobą konkretne myśli i emocje sprawdził japoński badacz Masaru Emoto, który badał pamięć wody. W swoim eksperymencie sprawdził jak pozytywne i negatywne myśli i emocje wpływają na badaną wodę. Grupa badaczy wysyłała więc wodzie zebranej w naczyniu „pozytywną energię” za pomocą myśli i odczuwanych emocji, do tej wody zwracano się używając słów „dziękuję”, „kocham cię”, „jesteś piękna” i tym podobnych, energię negatywną kierowano do wody zebranej w osobnym naczyniu, a myśli, słowa i emocje dotyczyły nienawiści i pogardy. Wyniki eksperymentu dosadnie pokazują jaką moc mają nasze słowa, jak wiele zależy od tego co myślimy i czujemy. Woda, o której badacze myśleli z wdzięcznością i miłością, pod mikroskopem przybrała formę pięknych, delikatnych kryształków o symetrycznym kształcie, czego nie można powiedzieć o wodzie, do której badacze kierowali negatywne myśli. Zdjęcia mikroskopowe z tego badania nie trudno znaleźć w internecie, a samo badanie było powtarzane wielokrotnie przez różnych badaczy.
Podobny znany eksperyment, który każdy może wykonać samodzielnie dotyczy słoików z ryżem. Ci, którzy podjęli wyzwanie przetestowania wpływu naszych myśli i emocji na ryż umieścili go w dwóch takich samych słoikach, a następnie zalali niewielką ilością wody. Wystarczyło, że każdemu z nich poświęcano uwagę przez chwilę każdego dnia, do jednego z nich kierując myśli i emocje pozytywne, dziękując, podziwiając, kochając, do drugiego zaś emocje negatywne. Po miesiącu każdy ze znanych mi eksperymentów zakończył się tym samym efektem. Pierwszy, „dobry” ryż pozostawał bez zmian, nie były widoczne żadne oznaki zepsucia, drugi, „zły” ryż, który odbierał wyłącznie negatywne myśli i emocje gnił, wyraźnie widoczna była na nim pleśń, po prostu uległ zepsuciu.
Sama powtórzyłam ten eksperyment w swoim domu i mimo, iż spodziewałam się, że powtórzę wynik byłam zaskoczona ogromną różnicą między stanem „dobrego” i „złego” ryżu – pomyślałam, tak właśnie nienawiść staje się materią. W normalnym życiu nie można naocznie zobaczyć złej energii. Wystarczy jednak wykonać tak prosty eksperyment aby na własne oczy zobaczyć, jak wygląda nienawiść, pogarda, złość. Skoro nasze myśli, słowa i emocje mają tak ogromny wpływ na to co dzieje się z wodą, warto zastanowić się co dzieje się z drugim człowiekiem podczas gdy jest obrażany, gdy doświadcza przemocy, czy nawet podczas kłótni, co dzieje się z nami, gdy wysyłamy i odbieramy negatywną energię, gdy myślimy źle o sobie i innych ludziach, gdy nienawidzimy… zwłaszcza, że prawie w całości składamy się z wody.